درباره ما

سایس را بیشتر بشناسیم

در دنیای رو به جلوی امروزی فرهنگ ها به سرعت دستخوش تغییر می شوند و روز به روز تغییراتی در سبک زندگی بوجود می آید و انسان بنابر ملاحظات روزمره نسبت به وقایع واکنش نشان می دهد. اما این پیشرفت هرچقدر همگام با رشد خرد انسان بوده نسبت با جسم انسان کمتر هماهنگی داشته است و اگر در زمان گذشته انسان ها با طبیعت تطابق بیشتری داشتند امروزه تکنولوژی باعث شده تا جسم در شرایطی جدید و بیگانه قرار بگیرد. در حقیقت طبیعت و انسان با یکدیگر تعامل داشته و انسان می توانسته کلیه مایحتاج خود را از طبیعت دریافت نماید و از غذا و پوشاک تا درمان دردهای جسمانیش در طبیعت در دسترس بوده است.

و با بیگانه شدن انسان از طبیعت و دور افتادنش از آن رویکردش نسبت به درمان و سلانیز عوض شد.

گياهان يكي از منابع بزرگ دارو و درمان در دنيا بوده كه نقش مؤثري را در علوم پزشكي – اقتصاد و كشاورزي دنيا ايفاء نموده اند .

در این روزها ناظر آن هستیم که در بسیاری از نقاط دنیا دوباره نسبت به درمان های سنتی و گیاهان دارویی تمایل بوجود آمده است که عمدتاً بر اساس باور مردم به كم ضرر بودن آنها و نگرانيهايي كه در خصوص عوارض سوءناشي از مصرف داروهاي سنتتيك وجود دارد ايجاد شده است .و بسیاری از مردم به دنبال استفاده از گیاهان دارویی چه به عنوان مکمل و چه به عنوان درمان به جای داروهای شیمیایی هستند.

گیاهان دارویی و طب ايراني با قدمتي كه ريشه هايش به دو هزار سال قبل از ميلاد مسيح بر مي­گردد ، گنجينه بسيار عظيمي از معارف پزشكي و نسخ و روش هاي درمان بيماريهاست که با داشتن بیش از چهار هزار عنوان كتاب و منبع ، این  علم  بر تارك تمدن بشري مي درخشد.
در جهان امروز، روند پیشرفت علم، بسیار پرشتاب است و برای زیستن در چنین جهانی، ملتها ناگزیر به استفاده از  تجربه و  اندوختن علم و دستیابی به دانشهای پیشرفته هستند ، استفاده از تجارب کهن ایران باستان در توسعه علم گیاهان دارویی و طب ایرانی یکی از راه های شتاب دهنده به توسعه ی این علم گرانبها و ارزشمند می باشد.

کشور ایران به تنهایی به‌اندازه چهاربرابر قاره اروپا دارای شرایط اقلیمی برای تولید گیاهان دارویی است، از این رو تولید این گیاهان می‌تواند در کنار طلای سیاه، نام طلای سبز را وارد سبد اقلام صادراتی کشورمان قراردهد.

سایت فروشگاهی سایس با پشتیبانی علمی جامعه گیاه درمانی ایران مصمم است تا در راستای گسترش فرهنگ استفاده از طب سنتی و گیاهان دارویی تلاش نماید و با توجه به رویکرد مثبت مردم نسبت به استفاده از مزایای گیاهان دارویی و طب ایرانی شرایطی را فراهم آورد تا این فرهنگ گسترش یافته و دسترسی به این اقلام راحت تر شود.

موسسه غیر انتفاعی جامعه گیاه درمانی ایران را میتوان قدیمی ترین سازمان مردم نهاد نامید که در زمینه احیاء گیاهان دارویی و درمان های طبیعی  بصورت رسمی فعالیت میکند.
جامعه گیاه درمانی ایران با بیش از ربع قرن سابقه همواره رویکرد علمی خاص خود را در مواجهه با مسائل مد نظر داشته است. بررسی و آسیب شناسی موشکافانه  طب سنتی رایج در ایران و درمان های طبیعی مطروحه در اقصی نقاط دنیا ما را بر آن داشت تا با تعریف و اشاعه رویکرد جدید نسبت به مقوله درمان گامی نوین در جهت خدمت به سلامت جامعه بشریت، برداریم.

تماس باما